Пошук по сайту


Факультативний курс для старшокласників Кривий Ріг

Факультативний курс для старшокласників Кривий Ріг

Сторінка1/10
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Криворізький міський центр зайнятості
Відділ організації профорієнтації


Факультативний курс

для старшокласників


Кривий Ріг

2007

З М І С Т


Структура курсу 4

Заняття 1 (організаційне) 5

Заняття 2. ЩО Я ЗНАЮ ПРО СВОЇ МОЖЛИВОСТІ. 5

Заняття 3. НАХИЛИ ТА ІНТЕРЕСИ У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ. 7

Заняття 4. ПОНЯТТЯ ПРО ТЕМПЕРАМЕНТ. 8

Заняття 5. МИСЛЕННЯ. ЯК ВИЗНАЧИТИ ТИП СВОГО МИСЛЕННЯ? ЯК РОЗВИВАТИ МИСЛЕННЯ? 10

Заняття 6. ПАМ'ЯТЬ. ВИДИ ПАМ'ЯТІ. ЯК ПОЛІПШИТИ ПАМ'ЯТЬ? 12

Заняття 7. УВАГА. ЯК ОЦІНИТИ УВАГУ? ЯК РОЗВИВАТИ УВАГУ ? 15

Заняття 8. УЯВА. ЯК ВИЗНАЧИТИ РІВЕНЬ РОЗВИТКУ СВОЄЇ УЯВИ? ЯК РОЗВИВАТИ УЯВУ? 16

Заняття 9. ЩО ТАКЕ ХАРАКТЕР? 18

Заняття 10. МІЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОРТРЕТ. 20

Заняття 11. ЩО Я ЗНАЮ ПРО СВІТ ПРОФЕСІЙ? КЛАСИФІКАЦІЯ ПРОФЕСІЙ. 20

Заняття 12. ПРОФЕСІЇ ТИПУ "ЛЮДИНА - ТЕХНІКА". 22

Заняття 13. ПРОФЕСІЇ ТИПУ "ЛЮДИНА - ПРИРОДА". 23

Заняття 14. ПРОФЕСІЇ ТИПУ "ЛЮДИНА - ЗНАК". 23

Заняття 15. ПРОФЕСІЇ ТИПУ "ЛЮДИНА - МИСТЕЦТВО". 24

Заняття 16. ПРОФЕСІЇ ТИПУ "ЛЮДИНА - ЛЮДИНА". 25

Заняття 17. ПОМИЛКИ У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ. 27

Заняття 18. ФОРМУЛА ПРОФЕСІЇ. 28

Заняття 19. ЗДІБНОСТІ ТА ПРОФЕСІЙНА ПРИДАТНІСТЬ. 30

Заняття 20. ПРОФЕСІЙНА ГОТОВНІСТЬ. 31

Заняття 21. ЩО ТАКЕ ПРОФЕСІОГРАМА ? 32


Структура курсу
Курс "Я та моя професія" складається з трьох рівноцінних частин. У першій частині - "Я" - надається можливість кожному дізнатися про свої інтереси та нахили, особливості темпераменту, мислення, пам'яті, уваги. Друга частина - " Моя професія" - знайомить із вимогами різних професій; учні можуть співвіднести їх зі своїми можливостями. Третя частина являє собою ігровий тренінг, у ході якого актуалізується процес професійного самовизначення, розширюються межі сприйняття самого себе та інших людей.
Мета та завдання курсу:
- актуалізація процесу професійного самовизначення учнів, завдяки одержання знань про себе та про світ професій, допомога в соціальній і професійній адаптації;

- підвищення рівня психологічної компетентності учнів, розширення меж самосприйняття, формування адекватної самооцінки, пробудження потреби в самовдосконаленні.
Форма проведення

Заняття проходять у вигляді уроків, що включають бесіди, у ході яких учні в доступній формі знайомляться з необхідними теоретичними відомостями з основ психології, професіоведення; сюжетно-рольовими іграми, у ході яких учні мають можливість перевірити на практиці ефективність різних моделей поводження, відпрацювати навички ухвалення рішення, безконфліктного спілкування й т.п. Заняття проходять не рідше одного разу на тиждень.


Заняття 1 (організаційне)


Мета: створення сприятливих умов для занять, знайомство з учасниками занять.

Заняття 2. ЩО Я ЗНАЮ ПРО СВОЇ МОЖЛИВОСТІ.
1. Вступ.
У житті кожної людини настає момент, коли доводиться замислюватися над питаннями: "Хто я? Чим відрізняюся від інших людей? Чим схожий на них?" Відповіді можна шукати все життя і немає ніякої гарантії їх знайти.

Наука, що покликана допомогти знайти ці відповіді, називається психологією.

Познайомившись з її основами, ви, крім задоволення від самого процесу самопізнання, отримаєте можливість використати ці знання в вирішенні практичних питань.

Розглянемо актуальну для вас проблему. Для того щоб уникнути помилок у виборі професії, про що ми будемо говорити докладніше, потрібно мати уяву про свої інтелектуальні та психофізиологічні можливості, спеціальні здібності, інтереси та нахили . Ці знання необхідно співвідносити з вимогами професії до людини. Але цього зараз вже недостатньо. Формально кожному громадянинові нашої країни надано право на вибір професії, роду занять і місця роботи. Однак, ситуація на ринку праці складається таким чином, що навчання за обраною спеціальністю для багатьох стає недоступним з таких причин:
1 - високі вимоги до абітурієнтів (це стосується, в першу чергу, так званих престижних професій і тих професій, які вимагають особливої обдарованості).
- Як ви думаєте, які це професії?

- Які вимоги вони пред'являють до людини?
2 - вартість навчання, що часто незрівнянна з доходами більшої частини населення (мова йде про навчання на комерційній основі, тобто платній).
В цих умовах особливо актуальним є правильний вибір професії, тобто вимоги професії до людини повинні збігатися з його психологічними особливостями. Правильному вибору заважає дефіцит знань про самі професії, невміння оцінити власні здібності, інтереси, нахили та співвіднести їх з конкретною професією. Навчитися цьому вам допоможе курс "Я та моя професія". Кожен з вас не тільки неповторний, але й непізнаний до кінця, бо нічого складнішого від людини природа нічого не створила. Одне із самих захоплюючих занять - дізнаватися щось нове про самомого себе.

Область психології, що займається "виміром" різних якостей людини, називається психодіагностикою. Ця наука вимагає чіткого дотримання певних правил

Перше правило - психолог, як і лікар, повинен дотримуватися конфиденційності.

Друге правило - щирість. Отримана інформація буде достовірною тільки в тому випадку, якщо ви серйозно та щиро відповідаєте на запропоновані питання та виконуєте запропоновані завдання.

Третє правило - добровільність. Не можна нікого ощасливити насильно. Для того, щоб заглянути в себе, необхідна певна мужність.

Ймовірно, когось злякає можливість дізнатися про себе щось нове. Хоча такі люди рідко зустрічаються, але цей варіант допустимий, тестування - справа добровільна.

Що стосується самих тестів, то їх застосовують для визначення здібностей людини та прогнозування її поводження, дуже давно. Один з перших психологічних тестів описаний у Біблії, в Книзі Суддів.

Для військ полководця Гедеона, що втомилися після виснажливого переходу, мала відбутися важка битва з мадіанитянами. Щоб відібрати найбільш стійких бійців, полководець велів їм напитися із джерела. Частина стомлених воїнів, ставши на коліна, жадібно пила воду. Інша, не гублячи достоїнства, черпала її долонями. Саме вони склали потім добірний загін.

На кожному занятті ви будете дізнаватися про себе щось нове завдяки тестам, вправам і завданням. Тому пропуск занять для тих, хто зацікавлений у самопізнанні й саморозвитку, небажаний. Про успішність засвоєння інформації ви будете судити самі по готовності до вибору професії наприкінці навчального року, коли одержите професійну консультацію для уточнення й корекції свого вибору. Завдання, які ви станете виконувати на заняттях і вдома, будуть зберігатися в папках, доступ до яких для сторонніх буде закритим.

- А зараз давайте познайомимося з правилами поведінки на заняттях.

Правила поведінки на заняттях:
І. Не давати оцінок.

2. Не перебивати

3. Не говорити неправди.

4. Не спізнюватися


Після всього учні заповнюють анкету.
Анкета

Прізвище, ім'я.................

Я хочу бути...................

Мене цікавить...............

Я побоююся...................

Правила визнаю..............
2. Учням пропонується написати твір на тему "Я". Обсяг і грамотність значення не мають. Якщо є бажання, то вони можуть прочитати його перед класом.


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

поділитися в соціальних мережахСхожі:

3. «Цікаве спілкування» факультативний курс для учнів початкових класів
Оволодіння школярами універсальними навчальними діями створює можливість самостійного успішного засвоєння нових знань, умінь І компетентностей,...

Пояснювальна записка Перехід від дитинства до дорослості має як основний...
«Психологічний розвиток особистості молодшого підліткового віку» (факультативний курс для учнів 5-х класів)

Про міський конкурс творчо-пошукових робіт з геометрії «Студія геометричних...
У 2014 році на базі Криворізької гімназії №49 Жовтневого району вчетверте буде проведено міський інтелектуальний конкурс творчо-пошукових...

Самовдосконалення особистості є важливою для людини в будь-якому...
«Я» підлітка, формування життєздатної особистості, яка має достатні ресурси для успішної адаптації в соціумі. Одним із шляхів формування...

Пояснювальна записка Курс математики важлива складова навчання І...
Курс математики – важлива складова навчання І виховання молодших школярів, основоположна частина математичної освіти. Цей курс у...

Вул. Героїв Майдану, 176, м. Чернівці, 58029 тел./факс (0372) 3-30-87
«Інтегрований курс «Література» (румунська та зарубіжна) підручник для 8 класу знз з навчанням румунською мовою

Програма з математики для вступу на I курс
Навчання математики в основній школі передбачає формування предметної математичної компетентності, сутність якої є вимоги до загальноосвітньої...

Уроках математики
Однак, як це робити, викладач не завжди знає. Нерідко це приводить до того, що розвиток логічного мислення значною мірою йде стихійно,...

Програма до співбесіди з математики для вступу на I курс
Навчання математики в основній школі передбачає формування предметної математичної компетентності, сутність якої є вимоги до загальноосвітньої...

Курс для дистанційного навчання Підготувала: вчитель математики
Математичні знання І вміння розглядаються не стільки як самоціль, а як засіб розвитку особистості школяра, забезпечення його математичної...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

geo.lekciya.com.ua
Головна сторінка