Пошук по сайту


Урок математики 4 клас

Урок математики 4 клас

Урок математики 4 клас

Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Задачі, що розв’язуються за допомогою відношення.
Мета: -ознайомити учнів з одиницями вимірювання часу;

- навчити перетворювати дані одиниці вимірювання в інші, розподіляти раціонально час;

- закріпити уявлення про Сонячну систему;

- вчити розв’язувати задачі на відношення;

- розвивати творче мислення, уяву, пізнавальну активність;

- виховувати повагу до часу, до оточуючих, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці, малюнки, глобус, ракета(малюнок), геометричний матеріал, аудіозапис, індивідуальні картки.
Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок- подорож .
Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,

час почати наш урок.

Наберемось ми охоти і

приступим до роботи.

Бо знання велика сила, що увесь світ підкорила.
Підготовка робочих місць до уроку.
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми вирушаємо у космічну подорож . Подорожуючи, ми маємо пам’ятати правила:

- хочу все знати;

- буду уважним, старанним;

- буду активним; - знаю сам – навчу іншого і допоможу.
Девіз подорожі:

Щоб добре все знати,

ми будемо міркувати,

а також рахувати,

свій розум розвивати.
- Повторемо наші уявлення про Сонячну систему, навчимось перетворювати одні одиниці вимірювання в інші, ознайомимось і навчимось розв’язувати задачі нового типу.
- Починаємо нашу подорож, але ж яка подорож у космос без транспорту?

- Розв’язавши приклади, ми дізнаємось вид транспорту( учні викладають геометричні фігури відповідно з відповідями).
60×2

80÷4

120÷3

2×2

9×9

24×3

30÷5
Запис у зошитах

-число

- Класна робота

- тема( Одиниці вимірювання часу)

Каліграфічна хвилинка

-Щоб писати завжди гарненько,

ми пропишемо цифри рівненько.
III. Мотивація навчальної діяльності

Вивчення нового матеріалу

- Відстань від Землі до Сонця становить 150 млн.км Час- невід’ємна частина нашого життя.
Час правильно розподіляй,

скрізь вчасно ти встигай!
-На якій планеті ми живемо?
- Яка вона по порядку від Сонця?
- Планета постійно рухається, обертається.

Розгадування кросворду

- Як називається повний оберт землі навколо своєї осі?( доба)


1



















2













3



















1доба – 24 години
- Як називається повний оберт землі навколо сонця?( рік- отримане слово)
1.Шлях, по якому земля рухається навколо сонця? ( орбіта)

2.Уявна лінія, що проходить через полюси і центр Землі?(вісь)

3. Уявна лінія, що ділить Землю на 2 однакові півкулі?(екватор)
У зошиті


табличка

1 доба = 24 год 1 год= 60 хв

1 хв = 60 с

1 рік = 365діб(5год48хв 46с)


-На якому материку живуть пінгвіни?( Антарктида)
Ці сміливі птахи підготували вам завдання
Задача 1( усно)
Улітку на полюсі день і ніч тривають по 24 години.

На екваторі – день триває 12год, ніч – 12 год триває.

У скільки разів день коротший на екваторі, ніж на полюсі? (24÷12=2р.)
Задача 2(письмово)

Перша команда космонавтів витратила 4 хвилини на огляд космічної ділянки. Друга команда – 3хвилини. Скільки часу витратить друга команда, якщо перша витратить 1годину 40 хвилин?
Робота над задачею
Умова на дошці
I КОМ. II КОМ.
4 ХВ 3 ХВ
1 ГОД 40 ХВ ?

- Що запитується в задачі?
- Про кого йде мова в задачі?

Перший український космонавт- Леонід Каденюк, перший у світі – Юрій Гагарін.
- Що відомо про першу команду?
- Чи однаковий час витрачали команди на огляд ділянок?
- Як можемо дізнатись, у скільки разів час 1год 40 хв більше, ніж 4хв?

- Що потрібно зробити з величиною 1год40 хв?(перевести у меншу одиницю часу)
- Як ми це зробимо? Пригадуємо , скільки у 1 годині хвилин.
- Знаючи різницю у часі першої команди, можемо знайти час, який витратить друга команда?
Запис виразу
3 ×(100÷4) =75(хв)

Запис відповіді
IV. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок учнів
Робота за підручником

Повторення таблички перетворень

С.45 №291 Виконання завдання по рядах
Проблемне завдання
Підрахуйте, скільки часу потрібно мандрівнику, щоб обійти Землю по екватору, якщо людина за 1годину проходить приблизно 4 км
Запис у зошиті

Довжина екватора =40000км

1год=4км

Час - ?
Цікавинка
Основним атрибутом є годинник. Сонячний годинник знаходиться на Азовському морі, у місті Бердянську( на березі моря). Перший механічний годинник створений у 1470 році. У Парижі в інституті часу знаходиться годинник, який прийнято вважати найточнішим годинником у світі. Це еталон часу.

Сонце встає на сході, сідає на заході.
VI. Підсумок уроку
-Ось і закінчується наша подорож, час повертатися на Землю.

- Що цікавого дізналися під час огляду космічних ділянок?

- Що навчилися сьогодні виконувати? Повторення одиниць перетворень часу. Домашнє завдання

С.46 №296(1), №294, вивч. табличку перетворень
-Час поважай і розумно витрачай!

- Закінчився наш урок,

бо лунає вже дзвінок.

Оцінювання протягом уроку.

-Дякую всім за урок.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок подорож по океані математика
Обладнання : мультимедійний супровід до уроків математики : педагогічний програмний засіб «Математика, клас» пп «Контур плюс» урок...

Урок математики, 6 клас
Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Сьогодні ми будемо доводити, що математика – це не суха наука, що з її допомоги можна створювати...

Нетрадиційний урок многогранники І тіла обертання урок брейн-ринг, 11-й клас
У грі беруть участь дві команди: α І β. Капітани по черзі називають членів своїх команд, вибираючи їх з учнів класу

Про підсумки навчально виховної роботи за І семестр 2014/2015 н р
Курінний Артем, 2 клас), Вибуло 5 учнів (Хурсович Сергій – 8 клас, Головенко Тетяна – 4 клас, Головенко Едуард – 3 клас, Лісковський...

Урок з математики, біології та географії з використанням інтерактивних...
Урок підготували: викладач математики Маковкіна Ліана Леонідівна, викладач біології та географії Паламарчук Віктор Миколайович, практичний...

Урок-казка з математики у 1 класі. Виставка учнівських зошитів. Другий...
Користування даним посібником сприятиме одержанню учнями математич- них знань, розвитку логічного мислення, інтерес до вивчення математики,...

Урок з алгебри 8 клас Тема уроку
Розвивати пам'ять, культуру математичних обчислень. Виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість

Дипломної педагогічної освіти Урок-гра на тему: «Технологія виконання ручних швів: «козлик»
Урок-гра на тему: «Технологія виконання ручних швів: «козлик», «тамбурний» (5 клас)

Урок гра урок захист творчих робіт учнів висновки список використаних...
Використання інтерактивних технологій навчання для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках математики та інформатики

Урок 1 Тема І як проводити дослідження
Методично-дидактичне забезпечення уроку: підручник «Довкілля» 4 клас, В. Р. Єльченко, К. Ж. Гуз, путівники, щоденники спостережень,...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

geo.lekciya.com.ua
Головна сторінка